Outlook Web Access

Adatvédelem és biztonság

Beérkezett üzenetek

Naptár

Névjegyalbum

Feladatok

Nyilvános mappák

Beállítások testreszabása

Beállítások testreszabása

A Microsoft Office Outlook Web Access felületét saját igényeihez igazíthatja, és beállíthat automatikusan végrehajtásra kerülő tevékenységeket: megadhatja például, hogy távollétében a program értesítse az Önnek e-mail üzenetet küldő személyeket arról, hogy Ön házon kívül tartózkodik, vagy utazásai során megjelenítheti találkozóinak időpontját a helyi időnek megfelelően.

  1. Kattintson a navigációs pulton látható Beállítások ikonra.
  2. A Házon kívül szolgáltatás távollétében automatikusan válaszol minden beérkező e-mail üzenetre. Minden alkalommal, amikor bekapcsolja a Házon kívül szolgáltatást, az Outlook Web Access mindenkinek csak egyszer küld automatikus választ, amikor az első üzenet megérkezik az adott személytől.

    • A Házon kívül szolgáltatás bekapcsolásához kattintson a Jelenleg nem vagyok az irodában lehetőségre, majd a szövegmezőbe írja be az üzenetet, amelyet a program elküld azoknak, akik távollétében e-mail üzenetet küldenek Önnek.
    • A Házon kívül szolgáltatás kikapcsolásához kattintson Az irodában vagyok lehetőségre.
  3. Az üzenetkezelési beállítások megadása:

    • Annak megadásához, hogy Beérkezett üzenetek vagy más mappáinak megtekintésekor hány elem jelenjen meg egy lapon, válassza ki a kívánt számot az Egy lapon megjelenítendő elemek száma felirat melletti listáról. Minél nagyobb számot választ, annál hosszabb időbe telik majd egy-egy lap frissítése.
    • Ha egyéni aláírást szeretne hozzáfűzni elküldött üzeneteihez, jelölje be az Aláírás automatikus hozzáadása a kimenő üzenetekhez jelölőnégyzetet, majd írja be aláírását a szövegmezőbe.
  4. A levélszemétszűrő bekapcsolásához jelölje be a lap Személyes adatok védelme és a levélszemét elkerülése részén látható Levélszemét kiszűrése jelölőnégyzetet. Ha e-mail címeket vagy tartományokat kíván felvenni a levélszemét-kezelési listákra, illetve módosítani kívánja a listákon már szereplő adatokat, tekintse át a Levélszemét-kezelés című témakört.
  5. Amellett, hogy kérheti az Ön által küldött e-mail üzenetek olvasásának visszaigazolását, címzettként eldöntheti, hogy kíván-e olvasási visszaigazolást küldeni, ha egy üzenet feladója ezt kéri Öntől.
    • Ha automatikusan mindig kíván olvasási visszaigazolást küldeni, amikor egy üzenet feladója ezt kéri, válassza a Visszajelzés minden esetben lehetőséget.
    • Ha soha nem kíván olvasási visszaigazolást küldeni, válassza a Ne legyen automatikus visszajelzés lehetőséget.
  6. A kapott HTML-formátumú üzenetekben szerepelhetnek külső tartalomra, például képekre vagy hangokra mutató hivatkozások. Ezek nem aláhúzott (aktív) hivatkozások, amelyekre rákattintva elérheti a hivatkozott tartalmat, hanem a HTML-forráskódban szereplő, külső internetes helyre mutató hivatkozások. Amikor megnyitja vagy a betekintőben megjeleníti az üzenetet, számítógépe automatikusan letölti a külső tartalmat a kép megjelenítéséhez vagy a hang lejátszásához. Ezt a módszert gyakran alkalmazzák a túl nagy méretű üzenetek küldésének elkerülésére.

    A levélszemétküldők azonban arra használják fel a számítógép külső tartalom letöltésére szolgáló funkcióját, hogy megbizonyosodjanak arról, „él-e” e-mail címe. Miután meggyőződtek arról, hogy e-mail címe egy tényleges személyhez és egy működő postafiókhoz tartozik, még több levélszemetet küldhetnek Önnek. Az e-mail címek ilyen módon történő azonosítására szolgáló külső tartalom elnevezése webes jelző.

    Annak beállításához, hogy az Outlook Web Access ne töltse le a webes jelzőket, jelölje be a Külső tartalom blokkolása HTML-formátumú e-mail üzenetekben jelölőnégyzetet.

  7. A dátum- és időformátum megadásához válassza ki az Önnek megfelelő idő- és dátumformátumot a Rövid dátum stílusa, a Hosszú dátum stílusa, illetve az Idő stílusa listáról.

    Megjegyzés: Az ezen a részen látható beállítási lehetőségek az Internet Explorer nyelvi beállításától függően változhatnak. Az Outlook Web Access a böngésző nyelvi beállítása alapján jeleníti meg az egyes térségekre jellemző beállítási lehetőségeket.

  8. Az aktuális időzóna beállításához válassza ki a helyi időzónát a legördülő listáról.
  9. A naptárbeállítások megadása:

    • A hét első napja legördülő listáról választhatja ki, hogy melyik nap jelenjen meg naptárában a hét első napjaként.
    • A Munkaidő kezdete és Munkaidő vége legördülő listák segítségével adhatja meg, hogy milyen időbeosztást jelenítsen meg az Outlook Web Access az egyes napokon.
    • Az év első hete legördülő listáról választhatja ki azt, hogy az Outlook Web Access mikor kezdje el számlálni a heteket az aktuális évben. A hét számát a naptár dátumablaka mutatja. Ha nem szeretné, hogy a program mutassa a hét számát, válassza a Hét sorszáma nem látható lehetőséget.
  10. Emlékeztetők beállítása naptári elemekhez és feladatokhoz:
    • Ha azt szeretné, hogy az értekezletek és találkozók előtt emlékeztető üzenetet kapjon, jelölje be az Emlékeztetők engedélyezése a naptár elemeihez jelölőnégyzetet. A szolgáltatás kikapcsolásához törölje a jelet a jelölőnégyzetből.
    • Ha az esedékessé váló feladatokról is kíván emlékeztető üzenetet kapni, jelölje be az Emlékeztetők engedélyezése a feladatokhoz jelölőnégyzetet. A szolgáltatás kikapcsolásához törölje a jelet a jelölőnégyzetből.
    • Ha azt szeretné, hogy hang is figyelmeztesse, jelölje be a Hang lejátszása, amikor az emlékeztető esedékes jelölőnégyzetet.
    • Az Alapértelmezett emlékeztető legördülő listáról válassza ki, hogy az esemény előtt mennyi idővel kívánja megkapni az emlékeztetőt.
  11. Megjegyzés: Az Emlékeztető beállításai lehetőség használatához a Microsoft Internet Explorer 5-ös vagy újabb verziója szükséges.

  12. A lap Névjegy beállításai részén kiválaszthatja, hogy nevek feloldásakor a program melyik címjegyzékben keressen először.

    • Válassza a Globális címlista lehetőséget, ha azt szeretné, hogy a program először vállalata címjegyzékében keressen, például amikor egy nevet próbál feloldani a Névellenőrzés párbeszédpanelen.
    • Ha elsőként személyes névjegykártyái között kíván keresni, válassza a Névjegyalbum lehetőséget.
  13. A Windows felhasználói fiókjához tartozó jelszó megváltoztatásához kattintson a Jelszó gombra. Ennek hatására egy olyan webhelyre jut, amelyet vállalata rendszergazdája erre a célra alakított ki. További információért forduljon a rendszergazdához.
  14. Amikor töröl egy elemet a Törölt elemek mappából, az véglegesen törlődik postafiókjából. Ha azonban egy elem törlése után meggondolja magát, az elem még visszaállítható. A Törölt elemek mappából nemrég törölt elemek helyreállításához kattintson az Elemek megtekintése gombra. További információ a Törölt elemek helyreállítása című témakörben található.

Vissza a lap elejére

Copyright Microsoft Corporation 2003.
Minden jog fenntartva. Használati feltételek.